Jak wyglądać zdrowo i promiennie na co dzień?

Im lepiej wyglądamy, tym lepiej czujemy się ze sobą. O urodę warto dbać nie tylko poprzez makijaż, ale również odpowiednią pielęgnację i wypoczynek. W końcu nic tak nie dodaje uroku, jak solidna dawka snu i naturalne preparaty. Jak jednak robić dobre wrażenie bez całej góry kosmetyków poprawiających urodę? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!
Włosy na pierwszym miejscu
Nic tak nie psuje dobrego wrażenia, jak widoczne odrosty. Włosy to element, który od razu rzuca się w oczy, podobnie jak wszelkie różnice w ich strukturze czy kolorze. Warto więc zadbać o to, by odrost był minimalny, a siwe włosy (jeśli je masz) w 100% zafarbowane. Piękne, lśniące pukle przyciągają uwagę i są niezbitym dowodem na to, że podchodzisz do tematu dbania o urodę na poważnie. Cece to farba do włosów, którą powinnaś wybrać, jeśli dążysz do efektu idealnej fryzury. Gwarantuje ona pokrycie siwych włosów, a zawarta w składzie witamina C dodatkowo pielęgnuje i nabłyszcza kosmyki. Używając tej farby do włosów, masz pewność, że Twoja fryzura zawsze będzie perfekcyjna w każdym calu.
Trądzik? On tu nie rządzi!
Wypryski i zmiany trądzikowe to zmora zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Czerwone krostki są nieestetyczne i niestety ciężkie do wyleczenia. Osoby borykające się z problemem trądziku, często zniechęcone próbują zakrywać zmiany skórne wieloma warstwami podkładu i pudru. Jednak nie tędy droga!
Już w starożytności wiadomo było, że w olejach można znaleźć to, co dla naszej skóry najlepsze. Nie inaczej jest w przypadku zmian skórnych. Olejek na trądzik z wyciągiem z konopi zadziała na wypryski nie tylko od zewnątrz, ale i od środka. Dzięki jego przeciwzapalnym i antybakteryjnym właściwościom raz na zawsze zapomnisz o czerwonych krostkach. Olejek z CBD to najlepszy z naturalnych specyfików do codziennej pielęgnacji problematycznej skóry.
Wyspana = promienna
Kosmetyki są istotnym elementem pielęgnacji, ale jeszcze ważniejszy jest sen. Dobrze przespana noc odejmuje więcej lat niż najdroższy krem bogaty w witaminy i kwasy. Co jednak zrobić, gdy przez nadmiar stresu nie jesteś w stanie zasnąć i w pełni wypocząć? Odpowiedź może być tylko jedna — kołdra obciążeniowa!
Okrycia tego typu zostały stworzone jako pomoc przy terapii różnych zaburzeń psychofizycznych, takich jak SI, zespół Downa, autyzm czy ADHD. Okazuje się jednak, że kołdry obciążeniowe idealnie sprawdzają się także u osób zdrowych. Pomagają one lepiej zasypiać, budzić się bardziej wypoczętym, a także redukować poziom stresu. Pobudzając delikatnie receptory w całym ciele, stymulują je, co przekłada się na rozluźnienie i lepszy odpoczynek.
Istotne jest to, by kołdra obciążeniowa została dobrana do konkretnej osoby. Waga takiego okrycia powinna stanowić około 15% masy ciała użytkownika. Przykładowo, kołdra obciążeniowa ważąca 6 kg idealnie sprawdzi się u osoby, ważącej 40 kilogramów.